Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska/Jarochowskiego: Jest kolejny przetarg na budowę przejazdu rowerowego wraz z sygnalizacją - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska/Jarochowskiego: Jest kolejny przetarg na budowę przejazdu rowerowego wraz z sygnalizacją
15-03-2022 08:10   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły kolejny przetarg na budowę przejazdu rowerowego wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. W poprzednim zamówieniu wpłynęła tylko jedna oferta. Wykonawca za zrealizowanie inwestycji oczekiwał ponad 2,1 mln zł, gdy na to zadanie PIM chciał przeznaczyć blisko 1,3 mln zł.

Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego, poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych oraz budowę przejazdu rowerowego. Ponadto powstanie sygnalizacja świetlna.

– Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. Przebudowa tego przejścia i wyposażenie go w sygnalizację świetlną poprawiłaby bezpieczeństwo, w szczególności na drodze dzieci do szkoły – zaznacza Filip Olszak, radny miasta Poznania.

– Planowany przejazd rowerowy, zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, pozwoli mieszkańcom Górczyna i części Łazarza położonej za ul. Hetmańską dojechać bezpiecznie rowerem do centrum ulicą Jarochowskiego a dalej Ułańską do Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej. O takie rozwiązanie zabiegał "Rowerowy Poznań" organizacja non profit oraz Andrzej Janowski przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz – dodaje radny Filip Olszak.

Wykonawcy mają czas do 23 marca na składanie ofert. Tego samego dnia mają też zostać otwarte oferty wykonawców.

W poprzednim przetargu, który został ogłoszony tuż przed świętami Bożego Narodzenia wpłynęła jedna oferta, która opiewała na kwotę ponad 2 milionów złotych (2 137 713,44 zł brutto), gdzie tymczasem PIM na to zadanie planował przeznaczyć tylko 1 289 700 zł.


Komentarze (3)

19-03-2022 20:07:43
De.
Fanaberie rad osiedli.
15-03-2022 12:44:31
emeryt
Janowski walczy o swoich popleczników.
15-03-2022 08:14:11
Mieszkaniec Kolejowej
Ponad milion złotych za przejazd, którego nie chcą mieszkańcy, kierowcy, no może z wyjątkiem rowerzystów. A na remont ulicy Kolejowej nie dołożą. Ciekawa jest polityka władz, nie słucha mieszkańców tylko realizuje swoje chore wizje!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: